Brązowy Dyplom

26.10.2010

W minioną sobotę Chór Chłopięco-Męski Bazyliki Kaliskiej sięgnął po brązowe trofeum IV Ogólnopolskiego Konkursu "Ars Liturgica" w Gnieźnie.

"Konfrontowaliśmy się z najlepszymi polskimi chórami. To są zawodowcy. W naszym chórze w większości śpiewają chłopcy między 10. a 14. rokiem życia. Percepcja dziecka do percepcji studenta Wydziału Muzycznego jest w ogóle nieporównywalna. Jesteśmy tym bardziej szczęśliwi, że to był pierwszy wyjazd tak młodego zespołu i już udało nam się dostać ten brązowy dyplom." - powiedział w wywiadzie dla Radia Centrum dyrygent Marek Łakomy.

Konkurs zorganizowała Federacja "Caecilianum" Oddział Bydgoszcz we współpracy z gnieźnieńską parafią katedralną.

W chórze wystąpiło trzydziestu czterech chórzystów. Dla wielu z nich był to pierwszy występ konkursowy, dlatego też wszyscy bardzo emocjonalnie przeżywali występ w Gnieźnie. Zdobycie Brązowego Dyplomu na tak prestiżowym konkursie bardzo wszystkich ucieszyło i było nagrodą nie tylko dla chórzystów (szczególnie tych najmłodszych), ale uhonorowaniem pracy dyrygenta Marka Łakomego i pracującej nad emisją głosu Henryki Iglewskiej-Mocek.

Zobacz dyplom »
Zobacz zdjęcia z konkursu »