Jubileuszowe 25. Carmen Sacrum Festiwal

30.05.2018

Tegoroczne Wielkopolskie Spotkania Chóralne „Carmen Sacrum Festival” odbędą się już po raz 25. Patronaty honorowe nad Spotkaniami przyjęli: JE ks bp Edward Janiak Biskup Kaliski i Pan Grzegorz Sapiński Prezydent Miasta Kalisza. Ponieważ festiwal odbywać się będzie w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego, dlatego przygotowane zostały dwa szczególne wydarzenia.

Pierwsze, to koncert pt. DEO ET HOMINIBUS (Bogu i ludziom), który wykonany zostanie w piątek, 15 czerwca o godz. 19.00 na tarasie za Bazyliką św. Józefa (od strony parku). Znajdą się w nim pieśni i piosenki do św. Józefa w różnych aranżacjach, oraz covery znanych światowych hitów.

Podczas koncertu odbędzie się promocja płyt z piosenkami i pieśniami do św. Józefa: PIEŚNIĄ I SERCEM ze Świętym Józefem. Wyboru pieśni dokonał ks. prałat Jacek Plota – Kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, opracował i zaaranżował utwory - Jakub Tomalak, a zaśpiewała Patrycja Kliber.  JÓZEFIE NASZ PATRONIE. Płyta zawiera utwory nagrodzone i wyróżnione na Ogólnopolskich Konkursach Kompozytorskich „Vox Basilicae Calissiensis”, w wykonaniu Chóru Chłopięco – Męskiego Bazyliki Kaliskiej pod dyrekcją Marka Łakomego.

W niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice św. Józefa odprawiona zostanie Jubileuszowa Msza Święta Koncelebrowana pod przewodnictwem JE ks bpa Łukasza Buzuna. Podczas liturgii nastąpi prawykonanie Mszy nr 15 Bernarda Stielera „O ŚWIĘTYM JÓZEFIE KALISKIM”.  Całością dyrygować będzie Marek Łakomy.

Organizatorami Carmen Sacrum jest Towarzystwo Śpiewacze „ECHO” w Kaliszu, Partnerami: Bazylika św. Józefa w Kaliszu, Kuria Diecezjalna w Kaliszu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Kaliszu, Restauracja Święty Józef, Drukarnia Kalgraf sc, WSK „PZL – Kalisz” sp z oo. 

Patroni medialni: Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej „Opiekun”, Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, Telewizja Internetowa „Dom Józefa”.

Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków budżetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Kalisza.