Spotkanie Noworoczne Kaliszan

13.01.2011

- Oby nam się dobrze działo! - życzono sobie wznosząc toast na powitanie 2011 roku. Tradycyjnie już na Noworoczne Spotkanie Kaliszan do ratusza przybyli przedstawiciele wielu środowisk: władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Słowami kolędy "Mędrcy świata monarchowie, gdzie spiesznie dążycie..." nawiązującej do święta Trzech Króli, powitał zebranych w odświętnej sali recepcyjnej ratusza Chór Chłopięco-Męski Bazyliki Kaliskiej pod dyrekcją Marka Łakomego.

- Warto poświęcić kilka słów gwieździe artystycznej dzisiejszego wieczoru. Jest bezpośrednim spadkobiercą chóru męskiego "Echo" założonego na przełomie 1991/1992 roku. Śpiewają w nim chłopcy z kaliskich szkół, a także jego dorośli wychowankowie - mówili o Chórze prowadzący spotkanie aktorzy kaliskiego teatru: Bożena Remelska i Lech Wierzbowski. - Zespół koncertował w wielu miastach Polski, odbył 12 podróży artystycznych do krajów Europy. Nagrywał audycje radiowe w Polsce, Włoszech, Niemczech i Szwecji. Występował w programach telewizyjnych. Współpracował z Filharmonią Kaliską i Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego. Nagrał 4 płyty CD, a w roku 2011 zamierza nagrać kolejną. W tegorocznych planach jest również tournee po Ukrainie, podczas którego wykonawcy odwiedzą Kamieniec Podolski - miasto partnerskie Kalisza - mówił Lech Wierzbowski.

Zebrani szczególnie ciepło oklaskiwali Adriana Błaszczyka, solistę, który brawurowo wykonał kolędę "Lulajże, Jezuniu".

(Tekst: Iwona Cieślak, www.kalisz.pl)

Zobacz zdjęcia ze spotkania »
Zobacz najnowsze publikacje prasowe o spotkaniu »