Rozstrzygnięcie konkursu

20.02.2011

W dniu 19 lutego 2011 roku, jury konkursu w składzie: Przewodniczący: prof. Józef Świder - Akademia Muzyczna w Katowicach, Członek: prof. Zbigniew Kozub - Akademia Muzyczna w Poznaniu, Członek: Marek Łakomy - Kierownik Artystyczny i Dyrygent Chóru Chłopięco-Męskiego Bazyliki Kaliskiej, Sekretarz: mgr Helena Radziłowicz - Prezes Towarzystwa Śpiewaczego "Echo" w Kaliszu zgodnie z regulaminem, zapoznało się z 106 zgłoszonymi kompozycjami.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: utwory na chór mieszany a capella, możliwy do wykonania przez średnio zaawansowany 4 głosowy chór amatorski (S,A,T,B), którego tekst literacki (w języku polskim i po łacinie), mówi o kulcie św. Józefa lub nawiązuje do Sanktuarium i cudownego obrazu św. Rodziny w Kaliszu oraz jednogłosowa pieśń z towarzyszeniem organów, możliwa do zaśpiewania przez wiernych podczas nabożeństw, której tekst w języku polskim nawiązywał będzie do kultu św. Józefa Kaliskiego.

Zakwalifikowano również wybrane utwory do druku. Ogółem w konkursie wzięły udział osoby z 28 miejscowości, reprezentując 10 województw. Gratulujemy zwycięzcom!

Protokół z przeprowadzenia konkursu »
Zobacz zdjęcia z konferencji prasowej Jury »
Publikacje prasowe o konkursie »