Świeć nam Gwiazdo, świeć...

19.12.2014

„Świeć nam Gwiazdo, świeć” to tytuł adwentowo - bożonarodzeniowego koncertu, na który w najbliższą niedzielę, 21 grudnia zapraszają Towarzystwo Śpiewacze „Echo” i parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. Tym razem koncert, którego pomysłodawcą jak zawsze jest Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej, odbędzie się właśnie w kościele na Dobrzecu.

W latach ubiegłych koncerty odbywały się w Kościele Garnizonowym, a do udziału w nim zapraszane były inne chóry kaliskie. W tym roku po raz pierwszy koncert wyszedł poza ramy Śródmieścia i odbędzie się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, a do udziału w nim zaproszono zespoły, które zdobyły nagrody 25. Diecezjalnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej „Sacrosong”: Chór Dziewczęcy „GAUDIUM” SP nr 14 w Kaliszu, Zespół „AGAPE” parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu oraz Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej.

Jako że koncert odbędzie się w ostatnią niedzielę adwentu, rozpoczną go właśnie pieśni adwentowe. Zaprezentowane zostaną także utwory od chorału gregoriańskiego począwszy aż po kompozycje współczesne. Nie zabraknie też najpiękniejszych polskich kolęd, a do wspólnego śpiewania zapreoszona zostanie publiczność. Koncert poprowadzi Jan Kończyński, kaliski poeta oraz członek chóru z Bazyliki, który przygotował również oprawę poetycką tego wyjątkowego wieczoru.

Nowością podczas tegorocznego konecrtu będzie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską. Do udziału w nim zaproszono m.in. uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, a także dzieci i młodzież z dobrzeckiej parafii.

Koncert „Świeć nam Gwiazdo, świeć”,
21 grudnia 2014 r., godz. 17.00
Kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła (Dobrzec),

Wykonawcy:
Chór Dziewczęcy „GAUDIUM” SP nr 14 w Kaliszu, dyr. Andrzej Dziedziak
Zespół „AGAPE” parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu, dyr. Irena Derezińska
Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej, dyr. Marek Łakomy, emisja głosu – Henryka Iglewska - Mocek

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich kaliszan do udziału w koncercie.

opr. Karina Zachara, źródło: www.kalisz.pl

  • Artykuł o koncercie w "Życiu Kalisza" 17.12.2014