III Kawnicki Festiwal Pieśni Maryjnej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

09.11.2022

23 października 2022 roku Chór Bazyliki Kaliskiej uczestniczył w III Kawnickim Festiwalu Pieśni Maryjnej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach.
W tym roku udział wzięło sześć zaproszonych przez Salezjanów chórów z Konina, Lichenia, Strzelna i Kalisza.
Festiwal rozpoczęto Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przybyłych do kawnickiego sanktuarium przywitał prowadzący koncert ks. Dariusz Dąbrowski, salezjanin, duszpasterz sanktuarium. Wszyscy śpiewający to amatorzy, kochający muzykę kościelną oraz osoby, które pragną swoim śpiewem głosić Bożą Chwałę. – Swoim udziałem w III Kawnickim Festiwalu Pieśni Maryjnej oraz śpiewem chcą podziękować Maryji za dar peregrynacji kopii jasnogórskiej ikony.
To wydarzenie o charakterze kulturalnym i duchowym, które przyciąga coraz większą grupę słuchaczy – powiedział ks. Dariusz Dąbrowski.
W tym roku wydarzenie cieszyło się obecnością wielu miłośników tego rodzaju muzyki. – Oratorium bez muzyki jest jak ciało bez duszy – powiedział św. Jan Bosko.
Słowa te są mottem kawnickiego festiwalu pieśni maryjnych. W 2021 roku wzięły udział trzy chóry.

W III Festiwalu Pieśni Maryjnej wzięło udział już sześć, które śpiewały ku czci Najświętszej Panienki.Były te, które mają stuletnią tradycję, jak i te, które działają od niespełna kilku lat. Każdy z nich zaśpiewał trzy utwory. Udział wzięły: chór „Misericordia” z parafii św. Faustyny z Konina, chór „Harmonia” ze Strzelna, chór „Virtus Dei” z kościoła św. Doroty z Lichenia, chór „Soli Deo” z parafii św. Maksymiliana Kolbe z Konina, Chór Bazyliki Kaliskiej z Narodowego Sanktuarium św. Józefa z Kalisza oraz chór „Consolare” z Kawnic. Każde wykonanie nagrodzone było gromkimi brawami. Na koniec wszystkim uczestnikom podziękował za udział ks. proboszcz Janusz Tokarczyk, a na ręce dyrygentów zostały wręczony skromne upominki oraz podziękowania. Po zakończonym przeglądzie, uczestnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek do remizy OSP. Przy cieście upieczonym przez panie z KGW miło płynął czas na wspólnych rozmowach.Pojawił się również duży bezowy tort ozdobiony nutami fragmentu jednej z pieśni maryjnych.
Był to pierwszy udział chóru w festiwalu wyjazdowym pod dyrekcją p. Małgorzaty Piotrowskiej.

>> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii <<